“CE Dealer Team” paziņo par pasaulē pirmo līdztiesīgo dzimumu komandas sastāvu ar Klāru Anderssoni un Niklasu Grönholmu

11 maijs 2022

Talantīgais Klāras Anderssones un Niklasa Grönholma duets brauks Zviedrijas komandā pasaules aizraujošākajā elektromotosporta kategorijā – komandā, kuru vada pieredzējušais komandas vadītājs Jussi Pinomäki.

"CE Dealer Team” un tās partneri cenšas panākt dzimumu līdztiesību. Mūsu programma ir galvenā daļa, lai vadītu šo maiņu, izmantojot mūsu talantīgos braucējus Klāru un Niklasu," sacīja Jussi Pinomäki, CE dīleru komandas komandas vadītājs.

"Duets lieliski papildina viens otru neapstrādāta talanta un pieredzes ziņā. Mēs esam pārliecināti, ka mums ir spēcīgi uzstādījumi, kas mums ļaus ilgtermiņā cīnīties par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta tituliem.

"Vārdu sakot, sacensības World RX ir ārkārtīgi smagas, un mēs esam pazemīgi pret mums gaidāmajiem uzdevumiem šajā jaunajā izaicinājumā, mēs strādāsim mierīgi un metodiski, lai sasniegtu savus mērķus."

25 gadus vecais Niklass Grönholms, divkārtējā pasaules rallija čempiona Markusa dēls, ir pieredzējis rallijkrosa braucējs. Soms Pasaules RX posmos debitēja 2015. gadā un pagājušajā gadā ieņēma trešo vietu kopvērtējumā - izcīnot trīs uzvaras.

"Esmu pagodināts un ārkārtīgi iedvesmots, iegūstot šo iespēju kopā ar “CE Dealer Team” komandu, un es domāju, ka mums ir labi apstākļi, lai cīnītos par pašu virsotni," sacīja Niklass Grönholms.

"Mums ir ļoti smagi jāsagatavojas katram posmam. Lai gan komanda ir jauna, mums ir liela pieredze, un es domāju, ka šogad mēs varam sagādāt dažus pārsteigumus. Esmu gandarīts, ka varu startēt kopā ar Klāru. Esmu ļoti ieinteresēts, lai šis jaunais un novatoriskais ceļojums noritētu kopā.

Klāra Andersone, kura ir Zviedrijas junioru nacionālās motosporta komandas dalībniece, rallijkrosā debitēja 2018. gadā un ieguva Zviedrijas rallijkrosa 2150 titulu, kā arī pagājušajā gadā debitēja FIA RX2e čempionātā.

22 gadus jaunā dalībniece būs vienīgā sieviete, kas 2022. gadā startēs FIA pasaules čempionāta augstākajā līmenī.

"Esmu ļoti lepna kļūt par pirmo sievieti - pilnas sezonas World RX braucēju. Šī ir neapšaubāmi iedvesmojošākā lieta, ko esmu darījusi savā dzīvē. Man ir daudz jāmācās, bet mans ilgtermiņa mērķis ir kļūt par pirmo sieviešu pasaules rallijkrosa čempioni," sacīja Klāra Andersone.

“CE Dealer Team” komanda šobrīd ir pēdējā posmā, lai pabeigtu 100% elektrisko rallijkrosa automašīnu, kas paātrinās no 0 līdz 100 km/h mazāk nekā divās sekundēs – ātrāk nekā Formula 1 automašīna.

"Man ir beznosacījumu mīlestība pret rallijkrosu, tas ir tik intensīvs un neparedzams, un es nevaru sagaidīt, kad sēdīšos pie automašīnas stūres pirms sezonas testos," sacīja Klāra Andersone.

"Lai gan man ir pieredze rallijkrosā, World RX un lieliskie 680 ZS elektriskie zvēri, ar kuriem mēs startēsim, man ir jaunums. Neviens no mums negaida, ka saņemsim kaut ko par velti, mums priekšā ir daudz smaga darba, lai nostiprinātos virsotnē. ”.

2022. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezona sāksies ar oficiālu startu ikoniskajā Zviedrijas trasē Höljes no 2. līdz 3. jūlijam. Kam sekos pirmā sacensību nedēļas nogale leģendārajā Nirburgringā Vācijā, no 30. līdz 31. jūlijam.

 

Sīkāka informācija

Emīls Akselsons
Sporta un komercdirektors
CE izplatītāju komanda
+46(0)70 233 51 23
emil.axelsson@cedealerteam.com

 

Johans Meisners
PR un komunikāciju direktors
CE izplatītāju komanda
+46(0)70 241 3234
media@pwrgrp.com

 

Īsi par Volvo "CE Dealer Team" komandu

Volvo CE Dealer Team komandu vada PWR RX, veiksmīgās Zviedrijas motosporta komandas PWR Racing meitas uzņēmums, kuru 2012.gadā dibināja Daniels Haglēfs (Haglöf) un Peters Vallenbergs jaunākais (Wallenberg Jr.) PWR ir PWR001 izgudrotāji, pasaulē pirmā pilnībā elektriskā tūrisma auto konstruktori un vairākkārtēji Skandināvijas tūristu automobiļu čempionāta uzvarētāji. Rallijkrosa programma tiek īstenota sadarbībā ar neatkarīgiem Volvo būvtehnikas dīleriem Eiropā, kā arī ar vairākiem ievērojamiem industriālās tehnikas partneriem, kuriem ir kopīga apņemšanās piedalīties ilgtspējīgas nākotnes radīšanā gan trasē, gan ārpus tās.

 

Īsi par FIA pasaules rallijkrosa čempionātu

FIA pasaules rallijkrosa čempionāts ir viens no sešiem oficiālajiem pasaules čempionātiem autosportā līdzās Formulai 1 un pasaules rallija čempionātam. Čempionāts norisinās septiņās vietās gan Eiropā, gan Āfrikā. Rallijkross ir rallija un apļa sacīkšu kombinācija. Tās ir īsas, asu līkumu sacīkstes jaukta segumu trasēs (grants un asfalta segumiem), kuras ieskauj skatītāju tribīnes. Galvenajā FIA pasaules rallijkrosa čempionātā posmā profesionāli autobraucēji sacenšas ar pilnībā elektriskiem RX1 automobiļiem, kas spēj attīstīt vairāk nekā 600 ZS un paātrināties no 0 līdz 100 km/h mazāk nekā divās sekundēs – ātrāk nekā Formula 1 automašīna!