Vēsture

Kā Lantmännen grupas daļa mēs jau izsenis domājam ilgtermiņā.

Swecon aizsākumi meklējami lauksaimniecības vēsturē

 

Zviedrijas lauksaimniecības kustībai ir senas kooperatīvu sadarbības tradīcijas, un mēs esam lepni, ka esam to daļa.

Pirmās lauksaimnieku apvienības tika izveidotas Skāraborjas lēnē 1880. gadā, un šo agrīno saimniecisko apvienību mērķi cita starpā bija kvalitātes kontroles uzlabošana, iegādes cenu un transportēšanas izmaksu samazināšana un labāku iespēju radīšana pieredzes apmaiņai starp lauksaimniekiem. Svenska Lantmännens Riksförbund (SLR) bija kopīga organizācija visām Lantmennenas komūnas lauksaimnieku apvienībām. SLR tehnikas nodaļa sāka darboties 1943. gadā, kad kooperatīvs iegādājās uzņēmumu AB Slöörs Maskiner.

1946. kooperatīva līgums

1946. gadā Lantmännen noslēdza pirmo vienošanos par sadarbību ar Bolinder-Munktell, lai Ziemeļzviedrijā sāktu tirgot BM traktorus.

Savukārt 1962. gadā tika iegūtas tiesības tirgot Volvo BM traktorus visā valstī. Kopš tā laika vietējo lauksaimnieku apvienības darbojas kā neatkarīgi Volvo traktoru (un vēlāk — būvtehnikas) dīleri. Kopš 1946. gada darbojoties kā Volvo partneris, Swecon ir vecākais tehnikas dīleris pasaulē!

1999. gadā tika dibināts Swecon

 

Swecon kā Lantmännen grupas uzņēmums tika izveidots 1999. gada 1. janvārī, Lantmännen grupā apvienojoties.

10 neatkarīgiem izplatītājiem. Šīs apvienošanās pamatā bija spēcīgā Volvo CE dīleru klātbūtne lielākos tirgos. Kopš tā laika Lantmännen savu tehnikas tirdzniecību strukturē divos atsevišķos uzņēmumos, kas attiecīgi nodarbojas ar lauksaimniecības un būvtehnikas tirdzniecību. 2002. gadā Swecon kļuva par Volvo CE tehnikas dīleri Igaunijā, Latvijā un Lietuvā (un vēlāk arī Vācijā).

Swecon mūsdienās

 

Swecon ir cienīts un uzticams visaugstākās kvalitātes būvtehnikas piegādātājs.

Mūsu uzņēmumā strādā vairāk nekā 1200 darbinieku, tajā ir aptuveni 100 servisa centru (tai skaitā servisa partneri) un vairāk nekā 400 mobilās servisa struktūrvienības mūsu Eiropas tirgos. Papildus tehnikai, agregātu un rezerves daļu tirdzniecībai, servisam, finansēšanas un atbalsta pakalpojumiem mēs sniedzam arī apmācības un konsultāciju pakalpojumus.