CE Dealer Team komanda vēsturiski debitēs WORLD RX rallijkrosa trasē - Hell, Norvēģijā

11 aug. 2022

Tā būs vēsturiska nedēļas nogale, jo sports tagad sper soli pretim aizraujošai ilgtspējīgai nākotnei ar jaunajiem pilnībā elektriskajiem 680 ZS automobiļiem, kas paātrinās no 0 līdz 100 km/h mazāk nekā divās sekundēs — ātrāk nekā Formula 1 automašīna.

 

CE dīleru komanda ar sērijā pirmo dzimumu līdztiesīgo braucēju sastāvu visas sezonas garumā, kurā ietilpst Klāra Andersone un Niklass Grönholms, šajā nedēļas nogalē debitēs trasē. Komandas mērķis ir virzīt pāreju uz ilgtspējību sabiedrībā un izcelt aizrautību, ko piedāvā pāreja uz elektrisko nākotni.

 

Pilnībā elektriskā World RX pirmizrāde rada ļoti konkurētspējīgu platformu, kurā CE Dealer Team komada sastapsies ar pieredzējušiem pretiniekiem, piemēram, pašreizējo pasaules čempionu Johanu Kristofersonu un komandu čempioniem Hansenu World RX komadu.

 

"Mēs esam patiesi lepni, ka sākam savu revolucionāro braucienu FIA World RX rallijkrosa čempionātā. Mēs esam gatavi kopā ar saviem partneriem iezīmēt jaunu laikmetu, ieejot elektriskajā un ilgtspējīgajā rallijkrosa nākotnē,” sacīja Jussi Pinomäki, CE dīleru komandas komandas vadītājs.

 

"Mēs esam nenoguruši strādājuši ar saviem partneriem, lai sagatavotu pilnīgi jauno PWR RX1e pirmizrādei. Un ar nepacietību gaidām nedēļas nogali ar smagu konkurenci Norvēģijā."

 

CE Dealer Team komandas pilots Niklass Grönholms ir seškārtējs FIA World RX rallijkrosa čempionāta uzvarētājs. 26 gadus vecais soms savu pirmo pasaules RX uzvaru izcīnīja tieši Hell trasē Norvēģijā 2019. gadā.

 

“Būs jauki beidzot sākt sacīkstes. Ir bijis ilgi jāgaida, lai šis projekts tiktu uzsākts, un beidzot ir pienācis laiks. Protams, būs interesanti redzēt, kur mēs esam atradīsimies turnīra tabulā. Un es ar prieku parādīšu mūsu partneriem un līdzjutējiem sacīkšu automašīnas un mūsu jauno komandu,” sacīja Niklass Grönholms.

 

Klāra Andersone debitēs Pasaules RX sacensībās Hell kopā ar CE Dealer Team komadā, būdama vienīgā sieviešu kārtas braucēja FIA augstākā līmeņa čempionātā 2022. gadā.

 

"Es ļoti gaidu, kad šajā nedēļas nogalē Norvēģijā sāksim World RX sezonu. RX1e debija man ir milzīgs pavērsiens, un es esmu neticami pateicīga par iespēju piedalītos kopā ar CE Dealer Team komandu,” sacīja Klāra Andersone.

 

"Protams, būs daudz emociju, bet galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, lai to ietu soli pa solim  uz priekšu pretī labākiem rezultātiem. Testi līdz šim ir pārsnieguši cerības, un es ļoti gaidu, kad varēs sākt sacīkstes.

 

Norvēģijas Pasaules RX sākas sestdien ar treniņiem un diviem pirmajiem priekš-braucieniem, kam svētdien sekos trešais un fināls, ko pārraidīs visā pasaulē, kā arī ar RX+ tiešsaistes straumēšanas platformā.

 

Plašāka informācija par CE dīleru komandas programmu ir pieejama šeit: www.cedealerteam.com

 

Pilns World RX Norvēģijas posma grafiks pieejams šeit.

 

Sīkāka informācija:

 

Emīls Akselsons

Sporta un komercdirektors

CE Dealer Team

+46(0)70 233 51 23

emil.axelsson@cedealerteam.com

 

Johans Meisners

PR un komunikāciju direktors

CE Dealer Team

+46(0)70 241 3234

media@pwrgrp.com

 

Īsi par Volvo "CE Dealer Team" komandu

 

Volvo CE Dealer Team komandu vada PWR RX, veiksmīgās Zviedrijas motosporta komandas PWR Racing meitas uzņēmums, kuru 2012.gadā dibināja Daniels Haglēfs (Haglöf) un Peters Vallenbergs jaunākais (Wallenberg Jr.) PWR ir PWR001 izgudrotāji, pasaulē pirmā pilnībā elektriskā tūrisma auto konstruktori un vairākkārtēji Skandināvijas tūristu automobiļu čempionāta uzvarētāji. Rallijkrosa programma tiek īstenota sadarbībā ar neatkarīgiem Volvo būvtehnikas dīleriem Eiropā, kā arī ar vairākiem ievērojamiem industriālās tehnikas partneriem, kuriem ir kopīga apņemšanās piedalīties ilgtspējīgas nākotnes radīšanā gan trasē, gan ārpus tās.

 

 Īsi par FIA pasaules rallijkrosa čempionātu

 

FIA pasaules rallijkrosa čempionāts ir viens no sešiem oficiālajiem pasaules čempionātiem autosportā līdzās Formulai 1 un pasaules rallija čempionātam. Čempionāts norisinās septiņās vietās gan Eiropā, gan Āfrikā. Rallijkross ir rallija un apļa sacīkšu kombinācija. Tās ir īsas, asu līkumu sacīkstes jaukta segumu trasēs (grants un asfalta segumiem), kuras ieskauj skatītāju tribīnes. Galvenajā FIA pasaules rallijkrosa čempionātā posmā profesionāli autobraucēji sacenšas ar pilnībā elektriskiem RX1 automobiļiem, kas spēj attīstīt vairāk nekā 600 ZS un paātrināties no 0 līdz 100 km/h mazāk nekā divās sekundēs – ātrāk nekā Formula 1 automašīna!