Swecon pievienojas "CE Dealer Team" komandai elektrificētajā FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, vienlaikus paziņojot par vairāku gadu dalību

04 maijs 2022

Komanda pievienosies čempionātam ​2022. gadā un tā prezentēs sevi pilnībā elektriskā formātā, kas vienlaicīgi iezīmē arī lielu pavērsienu šajā sporta veidā.

 

Ilgtspējība gan uz trases, gan ārpus tās

Ziemeļvalstīs bāzēto komandu atbalsta vairāki neatkarīgi Volvo būvtehnikas dīleri Eiropā, tostarp Ascendum, SMT un Swecon, ko vienlaikus atbalsta arī tādi prestiži industriālie iekārtu partneri, kā darbarīku ražotājs Engcon un tērauda ražotājs SSAB, kuriem ir kopīga apņemšanās piedalīties ilgtspējīgas nākotnes radīšanā gan trasē, gan ārpus tās.

"Mēs esam priecīgi paziņot par savu dalību pasaules rallijkrosa sacensībās (World RX), kas ir lieliski piemērotas Volvo dīleru komandai un mūsu centieniem veidot ilgtspējīgāku nākotni sadarbībā ar mūsu partneriem," saka Emīls Akselsons, Volvo "CE Dealer Team" sporta komandas un komerciālais direktors.

"Swecon darbojas autosportā jau vairāk nekā 20 gadus. Šī jaunā un aizraujošā partnerība padziļina mūsu apņemšanos padarīt šo sporta veidu vēl ilgtspējīgāku, kā arī stiprināt attiecības ar mūsu klientiem, nākamajiem darbiniekiem un nozari kopumā. Tā dod mums iespēju parādīt ne tikai mūsu esošo inovatīvo produktu un digitālo pakalpojumu klāstu, bet arī mūsu vadošo lomu pārejā uz būvniecības iekārtu elektrifikāciju. Vienlaikus mēs izmantosim iespēju kopā ar mūsu partneriem projektā popularizēt kopējo vēstījumu par ilgtspējību, daudzveidību un inovācijām,” saka Niklas Lindbergs, Swecon grupas vadītājs.

 

Daudzveidīgs un saturīgs motosports

Volvo būvtehnikas komandu vada "PWR RX", veiksmīgās Zviedrijas motosporta komandas "PWR Racing" meitas uzņēmums. Komanda piesaka 680 ZS elektrisko rallijkrosa automašīnu pāri, lai cīnītos par uzvaru čempionātā. Drīzumā atklāsim arī talantīgo pilotu pāri.

"Lai gan pasaules čempionāts (World RX) mums ir jaunums, ātru elektrisko sacīkšu automobiļu konstruēšana un izstrāde mums Ir labi zināma," sacīja Daniels Haglēfs (Haglöf), Volvo "CE Dealer Team" komandas līdzdibinātājs. "Mūsu plašā sacīkšu pieredze apvienojumā ar mūsu industriālo partneru plašo tehnisko kompetenci dod mums pārliecību, ka mūsu ilgtermiņa mērķis sacensties par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta tituliem galu galā būs veiksmīgs.

 "Svarīgs mūsu programmas papildu elements ir iesākt pārmaiņas, kuru rezultātā motosports kļūs daudzveidīgāks un saturīgāks. Mēs drīzumā paziņosim arī citus aizraujošus jaunumus, kas saistīti ar šiem elementiem."

 

2022. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezona sākas ar oficiālu startu ikoniskajā Zviedrijas Holjes trasē no 2. līdz 3. jūlijam, kam sekos pirmās sacensību nedēļas nogale leģendārajā Nirburgringas trasē Vācijā no 30. līdz 31. jūlijam. Pilns sacensību kalendārs skatāms šeit.

Laika atskaite, lai atklātu Volvo "CE Dealer Team" komandas pilotu pāri, ir sākusies. Tā notiks 10. maijā plkst. 10:00 pēc Centrāleiropas laika: www.cedealerteam.com

 

Sīkāka informācija presei:

Fredrik Rigö
Swecon grupas
Motosporta koordinators
+46(0) 70 226 87 30
fredrik.rigo@swecon.com

 

Emil Axelsson
Volvo CE Dealer Team
sporta komandas & komercdirektors
+46(0)70 233 51 23
emil.axelsson@cedealerteam.com

 

Johan Meissner
Volvo CE Dealer Team
sabiedrisko attiecību & komunikācijas direktors
+46(0)70 241 3234
media@pwrgrp.com

 

Īsi par Volvo "CE Dealer Team" komandu

Volvo CE Dealer Team komandu vada PWR RX, veiksmīgās Zviedrijas motosporta komandas PWR Racing meitas uzņēmums, kuru 2012.gadā dibināja Daniels Haglēfs (Haglöf) un Peters Vallenbergs jaunākais (Wallenberg Jr.) PWR ir PWR001 izgudrotāji, pasaulē pirmā pilnībā elektriskā tūrisma auto konstruktori un vairākkārtēji Skandināvijas tūristu automobiļu čempionāta uzvarētāji. Rallijkrosa programma tiek īstenota sadarbībā ar neatkarīgiem Volvo būvtehnikas dīleriem Eiropā, kā arī ar vairākiem ievērojamiem industriālās tehnikas partneriem, kuriem ir kopīga apņemšanās piedalīties ilgtspējīgas nākotnes radīšanā gan trasē, gan ārpus tās.

 

Īsi par FIA pasaules rallijkrosa čempionātu

FIA pasaules rallijkrosa čempionāts ir viens no sešiem oficiālajiem pasaules čempionātiem autosportā līdzās Formulai 1 un pasaules rallija čempionātam. Čempionāts norisinās septiņās vietās gan Eiropā, gan Āfrikā. Rallijkross ir rallija un apļa sacīkšu kombinācija. Tās ir īsas, asu līkumu sacīkstes jaukta segumu trasēs (grants un asfalta segumiem), kuras ieskauj skatītāju tribīnes. Galvenajā FIA pasaules rallijkrosa čempionātā posmā profesionāli autobraucēji sacenšas ar pilnībā elektriskiem RX1 automobiļiem, kas spēj attīstīt vairāk nekā 600 ZS un paātrināties no 0 līdz 100 km/h mazāk nekā divās sekundēs – ātrāk nekā Formula 1 automašīna!